İSTANBUL ÜMRANİYE ŞUBE   : 0216 592 93 16

 ANKARA OSTİM TİMKO ŞUBE : 0312 387 00 01

İZMİR BORNOVA ŞUBE            : 0232 373 25 35

MEKANİK SES İZOLASYONU | MAKİNE ODASI SES YALITIMI

Makineler kendi istikrarını etkileyecek titreşimlere ve seslere sahiptir ve bu sesler diğer makineleride etkileyebilir. Kaynağı ne olursa olsun bu titreşimler makine performansını etkiler. Personeller içinde gürültülü ve rahatsız edici bir ses oluşturur. Konsantrasyon ve dikkati dağıtır. 

Makine dairesinde oluşan gürültü oldukça rahatsız edicidir. Ekipman kapalı olmasına rağmen, gürültü hala binanın geri kalanı içine sızıntı yaratabilir. Bu gürültü üretimini engelleyebilir,sağlığınızı koruyabilir ve çalışma ortamını rahatlatabilirsiniz.Makine dairesi ses izolasyonu için önerilen malzemeler yüksek yoğunluklu süngerler ve bariyerli süngerlerdir. Bondex süngerpan %80 %90 arası ses izolasyonu sağlayan üründür.Süngerler monte edilirken sünger yapıştırıcısı kullanılır.Parmak rulo yardımıyla temiz alana yapıştırıcıyı sürdükten sonra üzerine sünger yapıştırılır. İstenilen sonuca ulaşmak için uygulamalar dikkatli yapılmalıdır.

 

 

Makina Ses Yalıtımı uygulamalarımız temelde 2 şekilde gerçekleşir.

- Gürültü kaynağı olan makieaların bariyerli akustik süngerler ile bir kabine alınıp izole edilmesi

- Kaynağın tek başına izole edilmesi mümkün değilse bulunduğu ortama ses yalıtımının uygulanması

İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan çeşitli desibel yoğunluklarda ki uygulamalara denir.

-Klima Ses İzolasyon Malzemeleri, Akustik Süngerler, Kumaş Kaplı  ve Ahşap Akustik Panellerden oluşmaktadır.

 

 

 

Ses Yalıtımı, istenmeyen ses problemlerine karşı yapılan etkili uygulamalardır. Ses karmaşasından kurtulmak için kullanılan ses yalıtım malzemeler ile ortamda ses akışının düzenlenmesi sağlanır. Yüksek yoğunluktaki ses problemine karşı yapılan çalışmalar bir çok alanda uygulanabilmektedir. Etkili bir Ses Yalıtımı performansı için keşif sonrasında doğru malzemenin seçilmesi ve doğru çalışma sonucunda iyi bir ses yalıtım performansı sağlanmış olur. Ses Yalıtım Uygulamaları çevrede meydana gelen ses karmaşalarını azaltmak ya da en aza indirgemek amacıyla yapılmaktadır. 

Sizde makine odanıza ses yalıtımı yatırmak istiyorsanız detaylı bilgi için arayınız.

İletişim

İletişim:
Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Ofis İrtibat: 0850 333 93 95
Gsm : 0532 576 67 13
Adres : Yukarı Dudullu Mah. İmes E Kapısı Karşısı
Mevdudi Sok. No:27 Ümraniye/İstanbul