İSTANBUL ÜMRANİYE ŞUBE   : 0216 592 93 16

 ANKARA OSTİM TİMKO ŞUBE : 0312 387 00 01

İZMİR BORNOVA ŞUBE            : 0232 373 25 35

Konferans Salonu Ses Yalıtımı | Konferans Odası Yankı Yalıtımı

Ses yalıtımı, temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bilesenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, degişken olan istenmeyen ses topluluğudur.

Konferans salonunda ses izolasyonu kötüyse veya ses izolasyonu yapılmamışsa, kaliteli bir görüşme sağlanamaz. Konferans salonlarında konsantre olma problemini ortadan kaldırmak için, salona uygun akustik bir düzenleme yapılması gerekir. Bu düzenleme sayesinde iletişimsizlik ve çalışanların sesleri birbirine karışmasını önler.

Konferans salonlarının alanlarının büyük olması ve az eşya olmasında da kaynaklı gürültü, yankı ve eko gibi sesler meydana gelir. Bu problemler ses izolasyon işleri dahilinde yapılır. Bu mekanlarda daha çok ses emme katsayısı yüksek olan ses izolasyon malzemeleri kullanılır. Konferans salonunun dekoratifini bozmamak için bu ortamlarda ses izolasyon panelleri kullanılabilir. Ses izolasyon panelleri ortamınıza şıklık dekoratiflik katar. Kumaş kaplı paneller ses emici ve yansıtıcı olarak kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Bu panellerin iki yüzüde kumaş kaplıdır. İçerisinde ise yanmaz özellikli ses izolasyon süngeri veya cam yünü konulur.

Konferans salonunun akustik tasarımı ve projelendirilmesi ses izolasyon mühendisimizin taslaklarına göre yapılmaktadır. Konferans salonunda içerden dışarıya ve dışarıdan içeriye gelen seslerin engellenmesi veya en aza indirgenmesi için ses izolasyonu yapılmaktadır.

Konferans salonu gibi büyük ve geniş bir mekanda yankılanma ve eko problemleri olabilir bunun yanında ortamdaki sesin kalitesi arttıralabilmektedir. Bu tarz çalışmalara akustik izolasyon veya akustik yalıtım uygulaması diye de adlandırabiliriz.

 

İletişim

İletişim:
Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Ofis İrtibat: 0850 333 93 95
Gsm : 0532 576 67 13
Adres : Yukarı Dudullu Mah. İmes E Kapısı Karşısı
Mevdudi Sok. No:27 Ümraniye/İstanbul