Ses İzolasyon Malzemeleri

        

İSTANBUL AVRUPA Y.   : 0212 654 90 70

İSTANBUL ANADOLU Y. : 0216 557 61 90

 ANKARA ALTINDAĞ : 0312 387 00 01

İZMİR BORNOVA            : 0232 343 15 55

Atış Poligonu Ses İzolasyonu

Her çeşit silahla atış yapmak veya mermi ve patlayıcı maddeleri denemek için özel olarak düzenlenmiş alana poligon denir. 

Bu atış poligonlarında yüksek ses mevcuttur. Bu sesler insanı rahatsız edecek türdedir. Bir silah patladığında ne kadar ses çıktığının farkındayız. Peki bu seslerden nasıl kurtuluruz. Tabi ki de ses izolasyonu yaptırarak.Ses yalıtımı iki farklı şekilde uygulanır. Önceliğimiz içerideki seslerin dışarıya çıkmasını engellemek için ses izolasyonu yapmak gerekir. Diğer uygulama ise silah atışı yapılan poligon sahasında yüksek derecede ses çarpışması sonucu oluşan yankıyı engellemek için uygulamalar geliştirmek gerekir.

Ses yalıtımı yapılırken ortamdan sesin dışarıya çıkışını engellemek amacıyla sesi taşıyan duvar veya alanların bariyerli süngerlerle kaplanması yapılacak ilk aşamadır.Akustik sünger malzemelerinin kaplanmasının ardından yüzey alçıpan ile kapatılarak üst düzeyde yankı yalıtımı sağlanmış olur.

Ayrıca yanmaz özellikte açık gözenekli yanmaz düz süngerler de farklı desenlerde yapılacak uygulama ile yankı yalıtımı ve ses tutumu konusunda yüksek düzey bir performans sağlayarak ses yalıtımının kusursuz şekilde korunmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca alçıpan uygulaması yapılmamış olsa bile bariyerli ses yalıtım malzemeleri yüzeye lamine edilebilmektedir.

Atış poligonu izolasyonu için duvar başta olmak üzere tavan ve zeminlere de ses yalıtım uygulaması yapılabilmektedir. Atış poligonlarında içerideki silah atışlarından kaynaklı yüksek şekilde yankılana sesin geri dönmesi de ses yalıtım malzemeleri ile rahatlıkla engellenebilmektedir. Renkli yanmaz süngerler ses emici özelliği ve ses tutumunu en iyi derecede sağlayarak atış poligonlarında yalıtımın uygulanabilir hali sizlere göstermekteyiz. Açık hücreli, gözenekli ve delikli ses yalıtım süngerleri atış poligonuna uygulanabilecek en kaliteli ses yalıtım malzemeleri olacaktır.

İletişim

İletişim:
Mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Ofis İrtibat: 0216 557 61 90
Gsm : 0532 576 67 13
Adres : Yukarı Dudullu Mah. İmes E Kapısı Karşısı
Mevdudi Sok. No:27 Ümraniye/İstanbul